Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Mos Me Moho

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te kam kerkuar mes mira sysh
Nen qindra duar s’te gjeta ty
Sot qe te shoh ti nuk me flet
Pse me mohon ti mire me njeh
E nis me vehte te te perkedhel plot ndjenje serish
Dhe henen shaj une,
ti s’mund te jesh jo kurre kaq e brishte

Refren:
Ti me sheh ftohte, s’eshte e vertete
Vec akull jo s’ka pasur mesh nesh
Sa qindra here kam rene ne shtrat
Me ty jam ngrohur une o vajze
Mos shaj me vehte te voglen bote
Shi qe tret ndjenj s’ka jo lodhesh kot
Por mos harro eshte veç nje jete
S’mund te mohosh
Jo kurre qe me njeh

FESTIVALI I PRANVERES 1998
JESS STUDIO, TIRANE
Vocal: Ymer Ashiku
Lead & Rhythm: Met Gurra
Bass Guitar: Gezim Osmaj
Drums: Ermir Dyrmishi
Piano & Keybords: Bledi Shishmani
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)