Më mbaj mend (për 1 muaj)

Drini Shkreli - Dedikuar Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Eja me pranë,
Kam diçka qe dua te te them
Jo, mos më shiko ashtu
mos u tremb
Brenda meje,
ka diçka qe me mundon
kur zemra s'te ka pranë
te kërkon
Qendro me mua,
nën dritën e kësaj hënë
degjoje zërin e kësaj zemre
qe te flet
Jetes time
ti i fal shumë embelsi
Buzeqeshja jote me dhuron
mua ngrohtesi

Ref: Nuk di se si, nuk di përse
por di qe për mua ti je
një ëndërr qe më ka munguar
pas teje unë jam dashuruar,
dashuruar...

Sa çudi
s'mendoja te ishte kaq e lehtë
po ti pse s'me sheh tani
pse s'më flet?
Brenda teje
ka diçka qe te tradheton
Syte e tu me tregojnë
edhe ti me do
Qendro me mua
ne te dy do të tregojme
se edhe përrallat ekzistojne
ne këtë botë
Unë te dua,
prandaj te lutem mos thuaj jo
nga kjo dashuri ti mos ki frikë
mos e kundershto

Ref: Nuk di se si, nuk di përse
Nuk di se çfarë te solli atje
atë mbemje kur jemi takuar
një engjell për mua dërguar
Nuk di se si, nuk di përse
por di qe për mua ti je
një ëndërr qe më ka munguar
pas teje unë jam dashuruar,
dashuruar....DEDIKUAR TY.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)