Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi - Kush Me Njeh Mua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa çudi! më mblidhen gjithë djalëria
dhe vrapojn' pas gjurmëve të mija
Për dashurinë gjithënjë zemra këndon
se dashuria drejt po fluturon
dritë kam emër, gëzim kam n'zemër
bukurinë e vetë nuk e di
jam vajzë e bukur, më thonë flutur,
djalo zemrën time s'ma njeh
kush më merr mua, merr yll një grua,
bukurinë dhe shpirtin s'ma njeh...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)