Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Regjepagiqi - Burri Burre

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dashuria eshte e verber
nuk ka drejtesi,
burrin vet e zgjodhe
askush nuk t'ka shty...
Tash per ty s'ka zot as gjyq
mua me ke krejt,
familje e nafak
mos pyet a eshte e drejt!

Pak mbret e pak sherb'tor
pak gezim e pak merzi
qysh shqiptari me u mbur
gruja gru e burri burr [2x]

Sikur baba e babgjyshi
tradit nuk tradhtoj
shekuj mund t'kalojn
e une nuk do ndryshoj!
Sa her kthehem n'shpi te jesh
darka le t'me pret
rrespektoma nanen
se shqiptari vret...

Pak mbret e pak sherb'tor
pak gezim e pak merzi
qysh shqiptari me u mbur
gruja gru e burri burr [4x] )))illy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)