Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Kënga E Ganimetes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne mes te gjakoves
atje ne pazar
u vra ganimetja
u var ne litar

para se ta varnin
foli tefik canga
ma mire t"desim moter
se t"jetojme ne pranga

ke shok abedinin
edhe shume te tjere
ke kosoven trime
qe ste harroi njehere

ref:
nuk dua jeten te ma falin
rathet ne litar
hakun motres do ia marrin
vellezerit kosovar x2

e shtrenje eshte liria
pa te seshte gje jeta
me nje ze te tmerrshem
foli ganimetja

atje lart qendronte
gjakova kreshnike
asaj ganimetja
i qendroi besnike

ref x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)