Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Nënë Tereza

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mor krejt boten ane e mban
Ç'eshte ky diell moj ç'eshte kjo hane
Qe leshon rreze ane e kand
E mbare njerzia moj po i thote nane
O Nane Tereze e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemer e na fal rreze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza

I tregove botes mbare
Se ke nen dhe bab shqiptar
Besa e Gjergjit dhe Naimit
Dede Gjo Lulit e Bajram trimit
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemren e na fal meze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)