Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Shtegtimi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E qeshur erdh' pranvera
Cel toka luleshqera
Ja po vijne barinjte nga fusha
Plot me gaz zemren c'e mbusha
Vjen djaloshi im
Me qingja t'bardh' si bore
Lulekuqe per kurore
Plot me gaz e blegerime
C'u mbush fshati e zemra ime
Ploooooooooooot

Do t'vish te daim bashke?
Rrugeve te fshatit tone
Po cel kjo dashuri, lule plot.

Do t'hyj mes tufes une
Ai s'do me njohe dot.
I lumtur do me thote
Dele e bardhe, e bardha ti.

Sec fryn nje ere nga mali,
Nje ere dashurie
Ne kullote kur vete djali
Zerin tim e merr me vete
Zemra i kendon
Te bardha jane ditet
Ne fshatin tone te qeshur.
Ne k'te mot i lumtur rritesh
Brezi im ti lule e jetes
Soooooot.

Do t'vish te dalim bashke?....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)