Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - 6 Tetor '68

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
6 tetor 68
na u hap lajmi i vertete

na u hap lajmi o i vertete
si nradio ashtu ngazete

si ngazete ashtu nradie
se nprishtine na u majt mledhie

se nprishtine na u majt mledhie
per flamuri i i i n kuq e zie

hajde hajde o flamur-e
kastrioti o tka pas ndure

hajde hajde o bajrak-e
shqiptaria ty tka la me gjak-e

e per s'dyti kush e majti
nvlor e ngriti ismail qemajli

o flamuri rema rema
kush mos t'dasht o i plast zemra

i plast o zemra e i shkrumofte
per atdhe kurr mos u gezofte

jemi vllazer jemi shqipetar
o o o o t'mbrojm flamurin tone kombtar hejjj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)