Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Këndo O Muzë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Këndo o muzë pikëllimin tim
që kaq ditë e netë më mori
këndo o muzë vajtimin tim
që kaq lotë nga sytë më nxori
këndo o muzë vajtimin tim
që kaq lotë nga sytë më nxori

Këndo o muzë e mos pusho
le të dalë sërish pranvera
le të çelin trëndafilat
të këndojmë si nga hera

Këndo o muzë e mos pusho
le të dalë sërish pranvera
le të çelin trëndafilat
të këndojmë si nga hera
të këndojmë si nga hera

Këndo o muzë me psherëtima
yjet përdhe le të bijnë
këndo o muzë më jep pak shpresë
se ditë më të mira do të vijnë
këndo o muzë më jep pak shpresë
se ditë më të mira do të vijnë

Këndo o muzë e mos pusho
le të dalë sërish pranvera
le të çelin trëndafilat
të këndojmë si nga hera

Këndo o muzë e mos pusho
mos mi le lotët në sy
ma kthe mallin tim të vjetër
që kaq kohë e mbaj në gji

Këndo o muzë e mos pusho
le të dalë sërish pranvera
le të çelin trëndafilat
të këndojmë si nga hera

Këndo o muzë e mos pusho
mos mi le lotët në sy
ma kthe mallin tim të vjetër
që kaq kohë e mbaj në gji
që kaq kohë e mbaj në gji
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)