Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Kur Ka Ra Kushtrimi Në Kosovë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur ka ra kushtrimi n’Kosov
kur ka ra kushtrimi n’Kosov

Jane bashku qytete,katunde
dhe bjeshket me malsor
jane bashku qytete,katunde
dhe bjeshket me malsor

Mire luftojkan Peje dhe Gjakov
mire luftojkan Peje dhe Gjakov

Mire luftoi Prizreni,Prishtina,e Llapi me Rugov
mire luftoi Prizreni,Drenica,e Llapi me Rugov

Qna u mbush kjo tok me deshmor
qna u mbush kjo tok me deshmor

Te na rroje e jona Kosov te na rroje o pergjithmon
te na rroje e jona Kosov te na rroje o pergjithmone
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)