Më mbaj mend (për 1 muaj)

Libri - Don Apo Sdon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Libri:

MFAL NAL ZEMER UN JOM KA KNOJ,
NGOM TI MU BESOM QE EDHE UNE T'NGOJ,
HAROJ KREJT SHOQET SONTE JE VEQ ME MU,
KET KNAQESI QE E KI VEQ ME MU MUN ME PERJETU,
U KTHEHU PERMAS SE PO DU UNE MIR ME TPA,
UN PO DU LEHT ME T'PREK SJOM KA DU TY ME T'VRA,
KCE ME KIT RITEM KCE TI HIQ MOS U NAL,
MOS U TUT MOS U GUT TI NAL KADAL DAL,
MFAL NAL ZEMER PO UN JOM SHUM I TILL,
SHUM GABON NESE MENON QE JE TI TU M'SILL,
AFROHU NGAT MEJE DRIDHU SILLU TI ZEMER,
NESE JE FEMER TI E DIN ME KON BON EMER,
TI E DIN KON E NGON TI E DIN KUSH T'DON,
KREJT QA KI NEVOJ ME MU I BON I FITON,
QDO SEN QKA SBOHET NA PER TY E BOJNA,
QDO VEN KU KA KONKURENC TI E DIN QE GJITH FITOJNA NA,
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)