Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Fjale Lamtumire Mos Me Thuaj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Fjale lamtumire aman mos me thuaj
Me ty me shkon viti, viti sa nje muaj
Mos me ler ne akull, akull dhe debore
Me ty me shkon dita, dita sa nje ore.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Paqe ska gjekundi o kjo bote e vjeter
Vetem ty te kame, dhe ti nuk ke tjeter
Kudo qe te shkoje, do te marr me vete
Ku nuk ka vullkane, zjarre dhe rremete.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Se ketu e vetme zemer po te mbetesh
Nje lloj porsi loti, edhe vesa tretesh
Rri ne zemren time, porsi xhevairi
Asnje here o zemer mos mu ndaj nga syri.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)