Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Aman E Kam Dasht

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Aman e kam dasht nje zambak te bardh, o me mashtroj moj nan me mori n`qaf (2her)

Refreni:
Pa shikjo si rrjedhin kto lot e mija,
ne mes nesh ka lindur dashurija (2X)

Aman mos ma kthe koken me nje an,
o me gjith zemer moj une te kam dasht (2X)

Refreni:
Pa shikjo si rrjedhin kto lot e mija,
ne mes nesh ka lindur dashurija (2X)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)