Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova & Irma Libohova - Ku Vajti Valle Ai Djale

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cdo mengjes bashke ne shkolle ne shkojm
Ne udhëkryq nje djalosh takojme,
Buzeqesh bicikleten nget,
Nuk e di cilen nga ne pret.
Punëtor eshte dikun ky djale.
Si djalosh jo jo ska te shar,
Buzeqesh dhe nuk flet ai
E sa shume flasin syt e tij dhe nuk flet ai nuk na flet...

Ref: erdhi tani nje zile biçiklete njeren nga ne o sec ka bere per vete
pse druhet valle, o pse ka turp ky djale
dhe nuk guxon te flas nje fjale
Dy shoqe ne dhe duhemi si motra
Nje dashuri po na troket te porta
Dhe dashurin te bukur e kerkojme sic jemi vet ne enderrojm

Por nje dite me ate se pash shoqen pyes ku do jete valle
Me shikon embelsisht ne sy
Ne aksion thot eshte ai
Ne shkollen tone erdhi nje mengjes
Ne udhëkryq djali ne biciklet
Djali vjen para nesh ndalon,pershendet
Shoqen e takon shoqen e takon e takon...

Ref: erdhi tani nje zile biçiklete njeren nga ne o sec ka bere per vete
pse druhet valle, o pse ka turp ky djale
O pse nuk guxon te flas nje fjale
Dy shoqe ne dhe duhemi si motra
Nje dashuri po na troket te porta
Dhe dashurin te bukur e kerkojme sic jemi vet ne enderrojm
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)