Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dhimiter Dushi - Mesuesi I Pare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdha prapë në shkollën time
Mbaj në zemër një mall të madh
Në mes nxënësve përsëri
Më del mësuesi im i parë

Me kujtohen ato vite
kur dikur mes shokeve shkonja
ne banken e kesaj shkolle
rrugen e dijes nisem tok

Ste haroj mesuesi im i pare
me mesove ABC - ne
qe te behem djale i mbare
dhe me gjak ta mbroj atdhene

Erdha prap ne shkollen time
mbaj ne zemer nje mall te madh
ne mes nxenesve perseri
me del mesuesi im i pare

Ne u ritem dhe kudo
na gjen sot neper atdhe
fjalet tuaja ne kujtojme
mesuesi i pare ti je per ne!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)