Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka - Kosovë Trimja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
KOSOV TRIMJA O PO M`QON FJALE
KUSH MA QET PAJ ZANIN NE SHALE

KUSH MA QET PAJ ZANIN NE SHALE
TYM PER TYM O KUSH MUN O ME DALE

QAFA E GRYKA O MEJ ZAPTUE
KTU DUSHMANI MOS ME KALUE

JAN BASHKUE O NIKAJT TE TANE
KAN KCY LUMIN JAN DAL MATANE

I KAN THIRR O FISIT TE MERTURIT O ME I BASHKU DJEMT E BARUTIT

ME I BASHKUE O DJEMT E FISIT
O ME NIS LUFTEN ME EMIN BOGIQIN

N`AT QAF TE KOLQIT KA HYP DJEMNIJA
KA KRIS PUSHKA A TUND MALSIJA

TAHIT SOKOLI MUSTEQE GJATI
PO E MERR PUSHKA NUK PO I DEL GJAKU

QPO USHTON O KY MALI I DRELES
KERCET PUSHKA E KAMER PRELES

QKA KA THAN O QAJ EMIN BOGIQI
SE SKA DJEM TOKA E KTI FISI

BRE BOGIQ O MYLLET O TEFTERI
TE VRESIM TY E TA ZAM ASQERIN

SE KA DJEM O NIKAJ E MERTURI
OO MBIN SI LISAT E MA TE FORT O
SE GURI

DIGJEN SHKIJET O GUR MAS GURI
MITROLOZ O QPO QET MERTURI

JAN KALA O KTO BJESHKT E MIJA
JAHAA STE LSHON GJALL O PAJO ME DAL O MALSIJA O HEEEJ
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)