Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Berisha - Ëndërr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj un endrrat, e ktij qyteti
te qytetit ku jetoj
a m'beson
unë i thërras, n'argëtim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Ndonëse Jam ndjerë, i vetmuar
ne atdhe kam deshirë, për të takuar
a m'beson, a m'beson
Une Te Therras, n'argetim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Enderr, o Enderr
dëshiren, ti qoja asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Se une nje dite do te kthehem ne atdhe...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)