Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Tka Fal Zoti Bukurine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Tka fal zoti bukurine sikur hana kur ndriqon,
flokt e zeza tpaskan hije, ti pelqeva syt e shkrum (2x)

Flokt e tua kacurrela,
more djal hije te kan,
mor i bukri e pran veres,
shpirt e zemer ty te kam.

Tka fal zoti bukurine sikur hana kur ndriqon,
flokt e zeza tpaskan hije, ti pelqeva syt e shkrum (2x)

Me se shumti ty te deshta
se ne zemer me ke hy
o pellumb bre i bardh si bora
sa me merr malli per ty

Tka fal zoti bukurine sikur hana kur ndriqon,
flokt e zeza tpaskan hije, ti pelqeva syt e shkrum (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)