Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Oj Zogo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oj zogo
oj zogo jelek me vija
oj zogo
oj zogo jelek me vija.

A i ke pare
a i ke pare shoqet e mia
A i ke pare
a i ke pare shoqet e mia.

I kam pare
i kam pa o nen nje hije
tuj bo gati per nusnie
i kam pa o nen nje hije
tuj bo gati per nusnie.

Oj thellenze
oj thellence, thellence e malit
Oj thellenze
oj thellence, thellence e malit.

A i ke ba
a i ke ba corape djalit
A i ke ba
a i ke ba corape djalit.

I kam ba
i kam ba, i kam qendise
lule me lule i kam ujdise
i kam ba, i kam qendise
lule me lule i kam ujdise.

Oj zoge, oj zoge
oj zogo jelek me vija
a i ke bo corapet e mia.
oj zogo jelek me vija.

Hajde nuse
hajde nuse dal-nga-dale
Hajde nuse
hajde nuse dal-nga-dale.

Ka shume dite
ka shume dite qe te pres me ardhe
Ka shume dite
ka shume dite qe te pres me ardhe.

Plasi vallja
plasi vallja ore, ore
nusja jone si lulebore
plasi vallja ore, ore
nusja jone si lulebore.

Oj zoge, oj zoge.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)