Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Goce Do Martohesh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2x:
Hajde,hajde vaj vaj vaj
mos më laj levere
goce ditën kur ti lanë,
shiu vjen në derë

Ref 2x:
Goce do martohesh
hajde në shtatorë
lave boll,fshive boll
faqe kuqe moj belhollë.
o moj rreze dielli,
se kshtu moj po vazhdove
ditën që t`martohesh
eh do të rrjedhi qielli.

Hajde.hajde vaj vaj vaj
mos më laj kusija
goce ditën kur ti lanë
shiu vjen ke shpija.

Ditë e diel moj kur t'pikon,
shiu nën çatia,
oo për gocën që po shkon
se ka krrujt kusija.

2x:
Goce do martohesh
hajde në shtatorë
lave boll,fshive boll
faqe kuqe moj belhollë.
o moj rreze dielli,
se kshtu moj po vazhdove
ditën që t`martohesh
eh do të rrjedhi qielli.

Bika shiu moj pa pushu
e bika shiu moj pa pushu
mbetën gocat pa u martu
e mbetën gocat pa u martu.

2x:
Kur t`martojmë ne gocat e
do t`bëjmë dasem t`madhe

Do t`martojmë ne gocat e
do t`bëjme dasëm t`madhe
e kur t`martojmë ne gocat e
do t`bëjmë dasem t`madhe

Bika shiu pa pushu
Bika shiu pa pushu
mbetën çunat pa u martu
e mbeten more çunat pa u martu

na na na na na na na na

2x:do t`martojmë ne gocat e po bëjmë e dasem t`madhe

2x:po martojmë ne cunat e
po bëjmë dasëm t`madhe
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)