Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Krasniqi - Lamtumire

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
lamtumire
me lot tuj qa un
mjafte fole
lamtumire
erdhi koha
sot me u ndahun
erdh ky qast
kaq i veshtir
erdhi koha
sot me u ndahun
erdh ky qast
kaq i veshtir

REF:
lamtumire
me za te mbyllun
lamtumir
moj vashe e mjere
e degjoj
qe skam te kthyhun
lamtumire
per te fundin here

lamtumire
kete fjal tu e than un
shum kujtime
nder mend me shkojn
se nkete qast
qe jam tut lan un
lotet syt
po mi mbulojn
se nket qast
qe jam tut lan un
lotet syt po mi mbulon.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)