Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza - Varrezat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kaloj neper varreza,fenerin mbaj ne duar,shikoj varrin e saj dikush e ka trazuar
kaloj neper varreza,fenerin mbaj ne duar,shikoj varrin e saj dikush e ka trazuar

ref(2 here)

O djaj,o djaj ju pse se lini te qete ju vdekjen ja sollet asaj ma moret nga kjo jete
o jo jo, s'ju lejoj s'ju lejoj qe varrin ju tja ngacmoni
me zjarr,me zjarr do t'ju djeg dhe nga shpirti saj do tju heq

(2 here)
Ishte dite e shtune,ethet se çe zune,o syt çi perendoj,o zemre saj pushoje

ref(2 here)

(2 here)
Kaloj neper varreza,me bar jeshil mbuluar,ketu ne dhe te zi prehet nje bukuri

ref(2 here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)