Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arber Elezi - Oj Kosove

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U qova n`mengjes thash Ti laj syt
kur pe kshyri nuk ka uj
ja nisa me sha e mu nervozu
u Qun tshpis than mos je tranu

pe kalli tv-n nuk ka rrym
qka me boo e ta pshty

reF:

OJ kosov oj nana jon
ti gjithmon je ka-kammpion
pse ska drita e pse ska uj
mos ta nin se mo u msum

Dal nqytet me pi ni kafe
tu hec rruges mzojn do taksirate
e kshyri rrugen sdi ku me shkel
se bjen me ni Grop edhe mo sun del

tash jemi shtet kemi me punu
n`Kosov evropen kena me pru

ref:

OJ kosov oj nana jon
ti gjithmon je ka-kammpion
pse ska drita e pse ska uj
mos ta nin se mo u msum
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)