Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Gezohet Nana E Baba

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne ket nat te bukur sonte
dojna me kendue
na ka ardhe e gjithe shoqnia
me ne asht tuj gzu

o gezohet nana e baba
gezonu ju bija
ne ket dasem shum te madhe
qesh edhe shtepia

e bjer tupani
edhe qiftelia
e gzohet nana baba
gzohet gjith shoqnia
e gjith shoqnia

u ndez vallja u dogj shamija
oh sa shum shyhret
po gezon halla e daja
per nipin e vet

o n'dricojn yjet
per ciftin e ri
po kendojm tegjith se bashku
o per krejt shoqnin

e bjer tupani
edhe qiftelia
e gzohet nana baba
gzohet gjith shoqnia
e gjith shoqnia
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)