Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Anjeza Branka - Zemer E Braktisur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ceremoni mortore pas ndarjes me ty,
apokalips ne mua o çfare tragjedi

merrma frymen, ti merri krejt
eja merre dhe kete pak jete
po dridhen malet, flaka s'ndalet
qe kur me ke braktis

Ref:
Engjejte qajne per dashurine qe vdiq
per disfaten time,
engjejte qajne qe pa ty mbeta nje hiç
e vrare me plot kujtime
zemer e vrare me plot kujtime
engjejte qajne

Me ore te tera mbetem si marionet
me ka ble endrra te dal une nga ky realitet

merrma frymen, ti merri krejt
eja merre dhe kete pak jete
po dridhen malet, flaka s'ndalet
qe kur me ke braktis

Ref:
Engjejte qajne per dashurine qe vdiq
per disfaten time,
engjejte qajne qe pa ty mbeta nje hiç
e vrare me plot kujtime
zemer e vrare me plot kujtime
engjejte qajne

(Ooouuuuuoooooouuuuu.....)

engjejte qajne

Ref:
Engjejte qajne per dashurine qe vdiq
per disfaten time,
engjejte qajne qe pa ty mbeta nje hiç
e vrare me plot kujtime
zemer e vrare me plot kujtime
engjejte qajne
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)