Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kaltrina Selimi - Jeta Nuk Esht Loder

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dikur si femije lodronim ne te dyja bashke
dhe ti kerkove kukullen me deshire ta dhash
e dija se kjo loder ishte e shtrenjte per ty
deshiren ta lexova une ne ata sy.

Nje dite do linim lodrat, femijerine
dhe bashk ne do jetonim moshen e rinise,
e para do mesoje te mijat enderrime
tani e di kush ishte dashuria ime...

Ref:
Si ta mendoja valle me thuaj si ta mendoja une,
ti ma rrembeve jeten time ate qe deshta shume,
si loder do ta mbash ti dhe per sa kohe se di,
nese fal kjo zemra ime si t'ju fal me thuaj valle.

Ku do qe shkoni pas ju ndjek mallkimi im
ky shpirt i vrare qe nuk gjen jo asnje ngushellim
se loder s'eshte kjo jeta ime andaj le tua dhuroj
nese dhimbja po me mbyt do te di une ta jetoj...

Nje dite do linim lodrat, femijerine
dhe bashk ne do jetonim moshen e rinise,
e para do mesoje te mijat enderrime
tani e di kush ishte dashuria ime...

Ref:
Si ta mendoja valle me thuaj si ta mendoja une,
ti ma rrembeve jeten time ate qe deshta shume,
si loder do ta mbash ti dhe per sa kohe se di,
nese fal kjo zemra ime si t'ju fal me thuaj valle.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)