Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ramadan Krasniqi (Dani) - Mos Tu Pift Rakija E Kuqe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I

2x
e mos tu pift rakija e kuqe
ti moj tjarnane o sa e bukur je
2x
i kam dyshishe me raki
o hajde sonte ne te dy mej pi

II

2x
mos tu pift moj rakija e bardhe
ti moj vajze e re sa e bukur je
2x
ikam dy molla pa kafshu
sonte e dashur ti fal qe te du

III

2x
mos tu pift moj rakija e bardhe
ti moj tjarnane o sa e bukur je
2x
i kam dy shishe me raki
hajde sonte ne te dy me i pi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)