Tuna - Prasuvam Bez Glas

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pak me razbudi od son toj nemir shto raspaluva
dali postoish ti ili gledam samo senka
ti odi si jas vekje ne te sonuvam
tvojot miris denot nov go izmiva
uu..

Ref.
Prashuvam bez glas
shto ostana od nas
i neznam dal' sakam da otkrijam
jas laga skriena
zad zidot siv shto ne deli
Prashuvam bez glas.
shto ostana od nas
za kraj ti zamolchi
so lagi prestanii

Dolgo begame od sebe kako senki pak se sledime
Lubovta ja lazhevme za nas.
ne chuvstvuvam jas vina druga imashe
mashki kazhi mi ti dali vredeshe..

Ref.
Prashuvam bez glas
shto ostana od nas
i neznam dal' sakam da odkrijam
jas laga skrijena
zad zidot siv shto ne deli
Prashuvam bez glas.
shto ostana od nas
za kraj ti zamolchi
so lagi prestanii

Nemam vekje sila da si zaminam
nemam veke gordost za da ostanam
za kraj za kraj za kraj ti kazhi mii.

Ref.
Prashuvam bez glas
shto ostana od nas
i neznam dal' sakam da odkrijam
jas laga skrijena
zad zidot siv shto ne deli
Prashuvam bez glas.
shto ostana od nas
za kraj ti kazhi mii
so lagi prestanii
so lagi prestanii
so lagi prestani
PRASHUVAM BEZ GLAS
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)