Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Gurakuqi - Une Dhe Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kur ti ishe per mua
si zog ciceronjes
une isha si dega e lulezuar e molles
kur ti beheshe zog
une behesha er
ne krahet e mij te mbanja perher

refreni

kaq vjet me ty
ngado qe shkoj
vitet e rinis se bashku kujtojme
une e ti kaq vjet me ty
ngado qe shkojm
vitet e rinis se bashku i kujtojme
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)