Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ylli Baka & Marjana Leka - Djemte E Debores

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
{Intro: Oooooooo, oooooohhh)}

Dy male i ngjiten malit
Dhe një natë të metë von'
Dy vëllezër dorë për dore
lule e parë vënë kurorë
(ooooooooo oooohhhhh)

Ref:Përqafuan njëri-tjetrin
Kujt ja lan' amanetin
Kush i çoi haber te gjores
Lule ooo djemt e dëbores

Mbylli syt' e zemrës nëna
Ndiqte djemtë o hap pas hapi
Lutej diellit edhe hënës
djemave u ndihmofte fati

Nuk ndriçonte dritë e hënës
Atë natë të zezë dëbore
Ngrin e ngrin djemt e nënës
Dhe u bën përmendore

Ref:Përqafuan njëri-tjetrin
Kujt ja lan' amanetin
Kush i çoi haber te gjores
Lule ooo djemt e dëbores (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)