Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meli - Shko

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ti je larg prej meje,
larg prej zemres time,
pse me thua se ma sdo te vi?
ti vet me largove,
ti vet me lendove,
nuk ka mbetur tjeter qka met than,

shko vetem shko e mos me lendo,
shko e shko e mos me shiko,
kjo zemer ne vetmi smundet me jetu,
te kam dasht ty gjith her,
po ende te du. x2

kto fjal spi them, vet zemra po flet,
jo nuk mundem met harru perjet,
kto ndjenjat e mija mi murr dashurija,
jo jo smundem ne vetmi me mbet.

shko vetem shko e mos me lendo,
shko e shko e mos me shiko,
kjo zemer ne vetmi smundet me jetu,
te kam dasht ty gjith her,
po ende te du. x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)