Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albatrit Muqiqi - Zeshkane Bjondine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vetem ama amaa...
Vetem ama amaa...

Hije te ka floku i Bardh,
Hije te ka floku i Zi....(ooooo)
Nga dita qe ti ke ardh me ke mbush me dashurii (me dashurii)
Ngjyren Flokve ja ndryshon gati per qdo javë,
Ti Gjithmon me befason, Ti me len pa fjal..

Nje Zeshkane nese e vrej,Floket ti i lyn me te Zez...(hou hou)
Nje Bjondine nese e pelqej Bjonde behesh ne mengjes....(hej ej ej)
T'gjitha nazet ti duroj se te dashuroj,
Ti gjithmon je befasi me ty ska monotoni..

Ref. 2x
Her je zeshkane,Her je Bjondine,
Por ti je gjthmon per qefin tim,
Behu Bjondine, Behu Zeshkane,
Vetem ama ama zemren tane..

Hije te ka floku i Bardh,
Hije te ka floku i Zi....(-oooo)
Nga dita qe ti ke ardh me ke mbush me dashurii (me dashurii)
Ngjyren Flokve ja ndryshon gati per qdo Jav,
Ti Gjithmon me befason, Ti me len pa fjal..

Nje Zeshkane nese e vrej,Floket ti i lyn me te Zez...(hou hou)
Nje Bjondine nese e pelqej Bjonde behesh ne mengjes....(hej ej ej)
T'gjitha nazet ti duroj se te dashuroj,
Ti gjithmon je befasi me ty ska monotoni.

Ref. 2x
Her je zeshkane,Her je Bjondine,
Por ti je gjthmon per qefin tim,
Behu Bjondine, Behu Zeshkane,
Vetem ama ama zemren tane...

Ref:1
Her je zeshkane,Her je Bjondine,
(Behu bjondin)
Behu Bjondine, Behu Zeshkane,
(Behu zeshkanee)

Ref:1
Her je zeshkane,Her je Bjondine,
Por ti je gjthmon per qefin tim,
Behu Bjondine, Behu Zeshkane,
Vetem ama ama zemren tane
Vetem ama ama zemren tane.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)