Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Vaske Curri - Te Prita Moj Mike

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
atje poshte moj
hajde moj ne ato gjethe(2x)

te prita o moj mike
o pse s erdhe (2x)
te zuri gjumi moj
a moj me genjeve (2x)

me zuri more
me zente more renda
o dal ne dere
e therret nena(2x)
kthehu bije hajde o moj brenda
o se kemi o moj pune o te renda(2x)

o nene moj nene mavria
hallet dhe dertet e mia (2x)
hallet dhe dertet e mia
nuk i di as perendia
nuk i di as perendia
vec kjo zemere mavria (2x)

un ty o moj aman te kam thene
o mos e pyete o te te eme (2x)
bej sikur do dalc o moj ne leme
o te lozim sic lozem mbreme (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)