Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Zemer E Thyer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te njoha ty fillova t'besoj ne dashuri ,
ti per mu ishe e vetmja pasuni ,
t'kam cu n'vendet me t'bukra t'kam ble gjene me t'shtrenjt,
s'di per ty po per mu kjo dashni ka qen e shenjt ,
sa her jam zen per tekat e tuja,leket e fundit ruja,
t' shkonim bashk per pushime n'vene t'huja,
per ty leja koken mbrapsh ktheja boten,
kur ke qen keq t'kam nejt zgjut n'kok gjith naten,
jam zen me shoket, kam len dhe punen,
un bej per ty me shum se mundem e ti m'drejton pushken?
esht e sikletshme esht e patretshme,
e tashi nuk po shof tjeter zgjidhje t'vlefshme,
syt e tu aq te bukur me verbun ma punun,
me embelsi shum t'hidhet zemren ma helmun,
dikush ma pati then se dashnia,
ekziston ne libra ne filma e n'venat e mia.

refreni
vajze te desha shum.. zemren ma thyve
da.......shurin time do e varros me ty
vajze te desha shum.. zemren ma thyve
da.......shurin time do e varros me ty

Fshiji lotet mos bertit,s'du shpjegime hic,
e ca shpjegimi ka per kte pervec faktit qe je bitch?
ti e pate shoncin, ti e dogje shoncin,
apo mos doje me pa si i hapet tjetrit plonci?
ajo qe s'mesove dot ti esht respekti,
po e shef vet ti,knej m'puth e m'qan knej shkon me tjetrin,
para se te ndahemi du
qe ta dish qe te kam respektu dhe kurr s'te kam tradhtu ,
jan momente qe mbeten per gjith jeten
momente qe t'bojn me vra veten ,
planet per te ardhmen di i boj tash vetem
per ty s'ka neser esht ceshtje kilometrash,
ca doje me shum nga mu, ca te ka mungu,
ne krevat jam ekspert biles per kte je lidh me mu ,
un ta pata thon gjoja me e rend per mu esht tradhtia,
askush s'mund t'luj me ndjenjat e mia .

refreni
vajze te desha shum.. zemren ma thyve
da.......shurin time do e varros me ty
vajze te desha shum.. zemren ma thyve
da.......shurin time do e varros me ty

T'kam dash me shpirt, t'kam dash me zemer,
s'kam dash kurr sa ty tjeter femer,
t'kam trajtu si princesh aq te brisht,
gjithmon e kam mbajt mshef nga ty ashpersin,
nuk du t'ia di sa je penu,si teper t'kam besu,
historin e jetes time t'kam tregu
ke perfitu ,m'ke kujtu naiv njeri t'mir
ja ku t'kapa ja ku po m'kerkon meshire,
ca prisje ti qe t'boja mbasi t'ju shihja
t'ju uroja jet t'lumtur diten e mir e t'dilja nga shpia?
kemi gjith kto vite bashk.. sa vite kemi bashk dhe prap
akoma s'me njohe moj vajz?
por mjaft tashi mos qaj, se ti ke faj
duart e gjakosura ne ferr do ti laj ,
pse s'ma the me par qe dashnia nje dite vyshket,
e imja esht e perjetshme prandaj do e varros me ty sot.

refreni
vajze te desha shum.. zemren ma thyve
da.......shurin time do e varros me ty
vajze te desha shum.. zemren ma thyve
da.......shurin time do e varros me ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)