Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Cakuli - Nje Fjale

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kur nuk e dija ç´ësht dashurija
ty te shikoja plot admirim
kur nuk e dija ç´ësht lumturia
ty te shikoja plot me gëzim

kaluan vitetkaluan motet
me mua ishte zemer dashuria jote

(ref.)
nje fjal ma thuaj
ma thuaj ç´ësht dashurija\
nje fjal ta them
ta them ç´është lumtirija

un per gjith jeten ty te kam kerkuar
un per gjith jeten ty te kam munguar

nga ti mesova ç´ësht dashurija
zemren ma mbushe plot dashuri
nga ti mesova qeshtu lumtira
jeten ma mbushe plot me gezim

kaluan vite kaluan mote
me mua ishte zemer dashuria jote

(ref.)
nje fjal ma thuaj ma thuaj qeshtu dashurija
nje fjal ta them ta them qeshtu lumturia
un per gjith jeten ty te kam kerkuar
un per gjith jeten ty ta kam munguar

nje fjal ma thuaj ma thuaj qeshte dashurija
nje fjal ta them ta them qeshtu lumturia

une per gjith jeten ty te kam kerkuar
un per gjith jeten ty te kam munguar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)