Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Kush Karin Je Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Une flas te verteten jo si ti qe flet dokra
Nuk them qe jam dikushi por nuk jam peme pa kokra
Ndryshoj nga shumica se nuk pres nga njeri
As shpres as ndihme as gezim as dashuri
Un jam vetem fare po sme plas fare kari
Ti me urren me ke inat heyy ti nuk je i pari
Ne kto rrug ka pengesa ne kto rrug ku kam shkellur
Une arita te kaloj ti akoma aty ke ngelur
Shiko si kto si qen kto karakurva thua po me vjen gjynaf
Shiko si hapen bythesh kta sa jan shtyar kriminelat
Kta jan njerez pa klas pa cip pa pik sensi
Se kto kurva qe jan shura po e quajne veten flesi
E kam then dhe meperpara eshte me mir kur nuk di
Te jetosh ne mes te kafsheve eshte cmenduri
Un nuk jam filozof por rrot kari a me kupton
Apo kalimi redifilmi si filon dhe perfundon
....................

Ref:2 D.M.K
....................
Eshte kollaj ti shash njerzit sidomos kur nuk i njef
Eshte kolloj ti gjykosh me fal por ti kush karin je
Eshte e lete te mendosh supozosh e sygjerosh
Nga kjo jet kur te shkosh qfar opinioni do formosh
....................

Bx-a
....................
Sa kollaj gabojn senet dgjykojn pat pa
Kush karin spot njo e vjen ktu tum sha
Filma tu pa veq un filmin realitet ta boj
Un urdha nuk jap veq vi vet n'spital tqoj
Sa njerz kjo onderr i ka kaplu kjo qim none koha
Smarin likcion nese jon pidh e skan shkolla
D.M.K osht shkolla ju mson se qka dmth pasoja
Rep me dhun luhet loja sa fallci gjuhet nshporta
Sa inatin e kan do po une sja rrasi
Let plasin nbark let del flaka se mu per juve sum han kari
Se nuk hi pa kry hi me menquri
Ato postimet tash kini mi qit posht ato dhipat si ti
Thiken nshpind tu ta lon qishtu kan me mbet
Ska te verrtet se ato fallcat trut i kan ....
Mshajten me zemer se me mburrje kem e din kta
Rrall si na jaran ti sun gjen kerka
....................

Ref:2 D.M.K
....................
Eshte kollaj ti shash njerzit sidomos kur nuk i njef
Eshte kolloj ti gjykosh me fal por ti kush karin je
Eshte e lete te mendosh supozosh e sygjerosh
Nga kjo jet kur te shkosh qfar opinioni do formosh
....................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)