Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Ademi - Pavarsia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sa e bukur eshte liria
qel ne zemer si sambak
eshte e shtrejnt kjo pamvarsia
se i ka rrenjet me gjak

si ty shoqe nuk gjen tjeter
si nje nuse me duvak se na qenka
andra e vjeter se i ka rrenjet me gjak

ref
sot kosov e gjete e gjete
endren se me zjarr e pate prit sa
te madhe e ke
zemren sa ka vende per te gjith
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)