Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Theodhori (Sota) - Si Vete Rinia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po vijne te gjithe sot miq edhe shoke
ditelindjen time plot me gaz me urojne
do te vish dhe ti sikur se here te pres
sot mbush i dashur une 20 vjec

Ashtu si dielli tokes i jep jete
dhe qielli detit i jep ngjyre plot drite
ne njeri-tjetrit i duhemi ne jete
per fjalen e ngrohte dhe te mire

Ti papritur hyre shok ne ditet e mia
per here te pare une ndjeva dashuri
e bukur eshte ajo si vete rinia
me jete e mbrojme

Shiko qyteti ndezi dritat kudo
dhe cdo dritare mban nje dashuri
kjo drite e bukur vjen ne sy dhe qendron
zemra me thote, sa te dashuroj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)