Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj - Vitet Me Te Bukura

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në fletët e ditarit
Shënova çdo ditë
Ato që nuk harrohen
Ato që koha s’fik.

Vitet më të bukura
Janë vitet e shkollës
Në banka i shkruajtëm
Dëshirat e moshës

Ref: Koha mund të shkoj
Ne se ndalim dot
Por në zemrat tona
Do mbetemi shok
Do shfletojmë me mall
Fletët nji nga nji
Në shpirt do ta ruajm’
Ditarin e rinisë.

Nesër s’di se ku
Jeta do më çoj
Por bankat e tua
Kurrë s’do ti harroj

Do ti tregoj me mall
Vitet nji nga nji
Kurrë s’do të harrohen
Matura tek ty

Ref: ...,

Në vitet e shkollës
mosha prek rinin
Të lindin dëshirat
Kupton dashurin

Dhe pse ndonjëherë
Kemi bërë gabime
Prap’ të kërkojm’ falje
Ty e shtrenjta ime.

Ref...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)