Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Liliana Kondakçi & Ardit Gjebrea - Falem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Falem në gjunjtë e tu,
bota është ndryshe,
falem në gjunjtë e tu
dhe vdekja shembet

Mos u zgjo,
ah, gjunjtë e tu, atje ëndrrat mbeten
Mos i zgjo
Në gjunjtë e tu harrova veten.

Malli po më rëndon,
Si gur në zemër
Malli po më rëndon
Ditë pas dite

Mos u zgjo!
Ah gjunjtë e tu, atje dhembja mbetet.
Mos e zgjo,
Në gjunjtë e tu kuptova veten

Një ylber i humb ngjyrat
Kur nuk të shohin sytë e mi.
Dhe kjo botë e humb qiellin
Kur nuk mbështes kokën tek ti.

Nuk të prek, se mos trembesh
Edhe nisesh për diku
Nuk ka jetë, nuk ka prehje
Pa gjumin tënd, pa shpirtin tënd, pa gjunjtë e tu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)