Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Gabuam, Gabuam

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk kam ardhur sonte
falje të kërkoj
vetëm du të shoh
edhe prapë të shkoj

Nuk kam ardhur
të t`kërkoj mëshir
ti jeto në drit
mua m`len në errësir

Nuk kam ardhur sonte
ne gjuj që të bij
me lotë n`sy do t`shkoj
ndoshta ma s`do t`vij

Ref:
Gabuam, gabuam
se ishim të ri
s`mendonim se fjalët
vrasin n`dashuri

Gabuam, gabuam
se njerzit gabojn
nuk dua të qaj
por lotët m`pikojn

Gabuam, gabuam
si njerzit gabojn
nuk dua të qaj
por lotët m`pikojn

Nuk kam ardhur sonte
falje të kërkoj
vetëm du të shoh
edhe prapë të shkoj

Nuk kam ardhur
të t`kërkoj mëshir
ti jeto ne drit
mua m`len në errësir

Nuk kam ardhur sonte
ne gjuj që të bij
me lotë n`sy do t`shkoj
ndoshta ma s`do t`vij

Ref:
Gabuam, gabuam
se ishim të ri
s`mendonim se fjalët
vrasin n`dashuri

Gabuam, gabuam
si njerzit gabojn
nuk dua të qaj
por lotët m´pikojn

Gabuam, gabuam
si njerzit gabojn
nuk dua të qaj
por lotët m´pikojn

Ref:
Gabuam, gabuam
se ishim të ri
s`mendonim se fjalët
vrasin n`dashuri

Gabuam, gabuam
se njerzit gabojn
nuk dua të qaj
por lotët m´pikojn

Gabuam, gabuam
si njerzit gabojn
nuk dua të qaj
por lotët m´pikojn

Gabuam, gabuam
se ishim të ri
s`mendonim se fjalët
vrasin n`dashuri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)