Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Vjeshta

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kur vjen vjeshta njerezia
mbledhin frytet me
kujdes nder shporta me plot
lajthia mbledhin femija,
pa prit nder shuhet zjarri
Femija pa prit e pa mendu
Vjeshten me gezu.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)