Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardiana Kabashi - Pavarsia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ejj kshtjell e fort je moj kala te tan jeten knoj me zemer.
knova ty kosova nan sepse je mai shtrejti emer/2her

ejj kullat tua la me gjak tetshem per liri.
gjaku i trimave kullum kull mir
se erdhe pamvarsi/2her

ejj dota mbrojn ne pamvarsin amanet nga tparet tan.
kurr perjet mo ne ket tok kemt e shkjaut mos me lan/2her

ejj pamvarsi te kem per jet prej prishtine e ntiran.
me flamurin me bajrak pot betohem ty moj nane/2her
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)