Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ed'g - Kujtimet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
yeah e-king ed'g gooldman prezantojn
edhe sot i merzitshem i kam syt me lot
ju lutem zotit te me jep edhe pak forc
ti kujtojm deshmort e zhurit
si sot e per qdo mot
um pikon loti n'faqe e terqetht um qohen
e kthej kryt ka qielli bertas o zot nimom
em shoqron vetem dielli derisa t'perendon
kur i shoh fotografit thom pse sjeni me mu
per ket dit qe luftut bashk kemi me festu
po lotet e familjes lotet e shoqnis
nuk po ndalohen dhimbjet ato veq po shtohen
zemrat tona po digjen e po shkrumohen
special per balada tu shkru um nxen nata
n'mendime pa ju fatkeqsi shum t'gata
shum sene t'paqarta e shum armata
mezi po pres me kalu edhe kjo nata
neper ment e mija po m'kujtohen demostrata

ju jeni me ne e na jemi me ju
ju jeni n'zemer qe kurr skam me ju harru
gjithmon jemi bashk dhe bashk do mbesim
jetojm me do kujtime bashk derisa t'vdesim

Pi menoj do t'kalume do sene t'perjetume
do sene i kam t'shkrun do jan t'pa zbulume
s'pi loo si t'harrume si shpesh pom kujtohen
se 1 her ne jet prej ksaj bote po largohet
ala tu pi raaki ala syt me lot
aala tu menu per ty aala tu uu lut n'zot
po fryn 1 ere e leht amo jo si dikur
dashnin per ju sun pe harrooj kurr
me kon dut mu mburr kush po mburret me mu
i analizova do sene prap zemra pom dhem
kujtimet qe i pata zemra mi run me ni ven
prap po rri n'mendime mendoj veq per ju
qdo njeri i familjes ton po vajton bashk me mu
pse nuk jeni ketu bashk me festu
pavarsin qe me gjakun tuaj e kemi fitu
lavdi kret deshmorve qe nuk jan ketuuu

ju jeni me ne e na jemi me ju
ju jeni n'zemer qe kurr skam me ju harru
gjithmon jemi bashk dhe bashk do mbesim
jetojm me do kujtime bashk derisa t'vdesim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)