Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Lotet Sbehen Gjak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sot sharkin e hamzes nuk e lshoj nga dora
n`kull te Adem Jasharit po zgjohet Kosova
na ke thon moj shqipe luft behet per paqe
Zahir Pajaziti lind me pushk ne faqe

loti sbehet gjak gjaku zbehet lot
nje zot asht ne qiell nje shqipni mbi tok

pushka Adrianit jep lajmin e par
Nusja ne Kosov sot ka nis me ardh
nje lot e kput telin Fahri Fazliun
Ilir Konushevci Xheven e fehmiun

loti sbehet gjak gjaku zbehet lot
nje zot asht ne qiell nje shqipni mbi tok

sot n'Oda t'Kosoved ndaj tmiren prej tkeqes
kanga e muj Krasniqit qiftelia e Beqes
Luan Haredinaj e thrret Ilaz Kodren
sbashku me Shkelzenin bashk dot ta shtrojm sofren

loti sbehet gjak gjaku zbehet lot
nje zot asht ne qiell nje shqipni mbi tok

Sod Mujdin Aliu Fort po e dridh malin
Dielli e Shkrin Boren per Ismet Jasharin
Qani Luma vjen ne Shani Lumen krushk
Agim Ramadani lapsin e ban Pushk

Loti sbahet gjak gjaku zbehet lot
Nje Zot asht ne Qiell nje Shqipri mbi Tok
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)