Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramize Caka, Flora Gashi & Sala Bekteshi - Goc E Vogel

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ani cke bre goce
ce po m'rrin te shpija
ani cke bre goce
ce po m'rrin te shpija

kam hallet e mija cun o
me ka humb shamia
kam hallet e mija cun o
me ka humb shamia

goc e vogel o
moj goc e vogel o
ani pse ma dogje
o bre shpirtin o

goc e vogel o
moj goc e vogel o
aman sec ma dogje
aman shpirtin o

II
e cke bre goce
ce po m'rrin ke qeshmja
e cke bre goce
ce po m'rrin ke qeshmja

kam hallet e mija goc e
me ka humb celeshja
kam hallet e mija goc e
me ka humb celeshja

goc e vogel o
moj goc e vogel o
ani pse ma dogje
o bre shpirtin o

goc e vogel o
moj goc e vogel o
aman sec ma dogje
aman shpirtin o
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)