Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Vajza Eshte Pranvere E Jetes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kur vjen vajza nket dynjaa
asht gjinah mrolat me tr'a
me prit kec i ban kec vetes
vajza eshte pranvera e jetes.

7dit jet vajza kerkon
se dashnin vet e fiton
vaajz djal vaajz djal
zoti madh na dha dhurat.

kush se ka 1 vajz ne shipe
sja din jetes bukurine
pa sheqer smun ban sherbet
pa vajz shpia ska sheret=ref

vajza eshte mjalt e sherbet
ban himzet me shpirt tuj kesh
njani thot ehste vajza e mamit
tjetri thot eshte vajza e babit
vajzat jan lule shtepie
pa to sbahen festa e gzime

vaajz djal vaajz djal
zoti madh naj dha dhurat
kush se ka 1 vajz ne shpie
sja din jetes bukurine
pa sheqer smun ban sherbet
pa vajz shpia ska sheret=3her ref
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)