Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - Mullaga

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ref2:

Ti hajde merre
ku do m`kerkoje
ti hajde gjeje veten tënde
mbrenda meje
ti hajde bleje
mos u kurseje
ti hajde gjeje
pjesen time mbrenda teje

kush po don me dit se kush ja nisi ma per para lojen kush po don me dit se kush nga ne te dy e msheli gojen kush po don mu sill si femirija ime e papap para mu ba si femra ime qe kaploj ndjenja si guxon mu sill me mua ti si femra virgjeresha me lutesh ki respekt per mua se jam e verteta ti po don me ndrru menyren time te jeteses po thu lëre alkoolin se do do të vdesesh

ref

Ti hajde merre
ku do m`kerkoje
ti hajde gjeje veten tënde
mbrenda meje
ti hajde bleje
mos u kurseje
ti hajde gjeje
pjesen time mbrenda teje

ta hangsha buzen ta hangsha synin je bisha ime e vogel lali ta qes drynin ta puthi buzen ta preku qafen ta ledhatoj un shpirtin

e shkeli veten time kur bahet fjal per planin per planin me ta ni zonin je anderr e vogel bukur bush ditet e mija hajde msoje veten ??
Ti hajde merre
ku do m`kerkoje
ti hajde gjeje veten tënde
mbrenda meje
ti hajde bleje
mos u kurseje
ti hajde gjeje
pjesen time mbrenda teje
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)