Mentor Kurtishi - Zemra Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hej hej hej hej hej hej hej

O moj zemra ime se di qka tka gjet
me kend je martuar atje në gyrbet
Besën që e lidhe sot e ke harru
E ke gjet gjermanen e s`mendon për mu

Hej hej hej hej hej hej hej

Ah kjo zemra ime akoma të pret
Ike per nje vit e mbete n`gyrbet
Me lotet e mia se qu mbush shamia
Dashnin ma të bukur ma mur gjermania
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)