Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsa Kerceli - Po Te Perbej Moj Selvie

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
pot perbej pash perendine
o ti qe mje si molla n'reem

ta kam njoft mooj bukurin ee
qysh se tka lind nana n'djep(2x)

moj selvije kujna jee
o jaam e nanes e babes o
ku kam lee(2x)

o jam e nanes o
jam e babes
jaam selvija o hajde
elez ages(2x)

elez aga dulo ne koder
shee selvijen o hajde
luno me lodeer(2x)

o ku po shkon moj rrushja lales
me dimi te bardha(2x)

hej aman aman aman
sonte jam te daja(2x)

o synoj zi lum daja per ty
per sy e vetulla ishalla vjen apet(2x)

o ku po shkon moj rrushja e lales me dimi te zeza(2x)

hej aman aman aman
sonte jam te tezja(2x)

o synoj zi lum tezja per ty
per sy e vetulla ishalla vjen apet(4x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)